» این زندانی 50 ساله پس از 23 سال بیگناه شناخته شد + عکس ها

خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی یک زندانی اهل چین که تقریبا نیمی از عمر خود را مجبور شده بود در حبس بگذراند سرانجام از زندان آزاد شد

آزاد شدن زندانی بیگناه پس از 23 سال! + تصاویر//

آزاد شدن زندانی بیگناه پس از 23 سال! + تصاویر//

دادگاهی در چین رای به آزادی این زندانی که ۲۳ سال پیش به اتهام اذیت و آزار جنسی و قتل یک زن به زندان محکوم شده بود داد. این زندانی ۵۰ ساله روز جمعه پس از آنکه ۲۳ سال را در حبس گذراند از زندان آزاد شد. حکم آزادی این زندانی پس از برگزاری دادگاه چهارم در ماه اکتبر توسط دادگاهی در استان "جیلین" واقع در شمال شرقی چین صادر شد.

این زندانی که هویتش "جین ژهونگ " اعلام شده است در سال ۱۹۹۵ به جرم تجاوز و کشتن یک زن ۲۰ ساله در منطقه " جی یونگ" به زندان محکوم شده بود. او تنها ۲۷ سال داشت که توسط پلیس دستگیر شد و به اتهام تجاوز و قتل در دادگاه حاضر شد. بنا ی که پلیس به دادگاه ارائه کرده بود اتهام جین ربودن، تجاوز، کشتن و سپس آتش زدن جنازه یک زن جوان اهل جیلین بود. بنا به این گزارش این مظنون پس از انتقال زن جوان به منطقه ای در اطراف شهر اقدام به اذیت و آزار این زن و سپس کشتن او و انداختن جنازه اش در یک نهر آب و سوزاندن آن کرده بود. جین در سال ۱۹۹۶ پس از برگزاری دادگاه به مرگ محکوم شد که اجرای این حکم به تعلیق افتاد. در سال ۲۰۰۰ حکم صادره برای این زندانی دو بار در دادگاه تجدیدنظر مورد بررسی قرار گرفت که هر دو بار مورد تایید قرار گرفت.

آزاد شدن زندانی بیگناه پس از 23 سال! + تصاویر//

اما در سال ۲۰۱۴ پس تحقیقات پلیس محلی چین بی گناهی این مرد به دلیل نبود شواهد کافی قوت بیشتری گرفت. پس از انتشار این خبر جین اعلام کرد که به دلیل شکنجه های پلیس مجبور به پذیرش ارتکاب تجاوز و قتل شده است. سرانجام با برگزاری یک دادگاه دیگر که اواخر ماه گذشته انجام شد جین بدلیل نبود شواهد کافی برای اثبات اتهاماتش بیگناه شناخته  و از زندان آزاد شد.

آخرین مطالب این وبلاگBuy Organic Traffic
Buy website Traffic