موضوع : اخبار حوادث | بازدید : 57 | تگ ها : کشف عجیب توله سگ 8 ماهه در یک باغ + عکس ها
تاريخ : پنجشنبه 15 آذر 1397 | 3:23 | نویسنده : خبر آنلاین

توله سگی هشت ماهه که همراه با صاحب خود در واشنگتن زندگی می کند با کندن زمین در باغ پشت محل زندگی اش فسیل دندان ماموتی ۱۳۰۰۰ ساله را یافت.

کریک لیسول صاحب سگ مذکور در مورد این اتفاق گفت: ابتدا که شی تاریخی را در دهان سگم مشاهده کردم به نظرم رسید او تکه سنگ یا قطعه چوبی قدیمی را به دهان گرفته است ولی پس از کمی دقت دریافتم شی ای تاریخی در دهان اوست. به نظر لیسول این شی تاریخی، بیشتر شبیه استخوان بود ولی او نمی دانست متعلق به کدام قسمت بدن و کدام حیوان است.

پس از اینکه لیسول استخوان تاریخی را از دهان سگش گرفت با عکس برداری از آن به تحقیق در مورد قدمت استخوان پرداخت. او یک نمونه از عکس ها را به دانشگاه واشنگتن فرستاد و پس از چند روز در کمال شگفتی متوجه شد استخوان تاریخی که سگش در حیات پشتی خانه پیدا کرده، دندان ماموتی ۱۳۰۰۰ ساله است.

صاحب سگ پس از آگاهی از قدمت دندان، آن را به موزه اهدا کرد و با ابراز خرسندی از اقدام سگ، او را بسیار باهوش دانست. رییس موزه واشنگتن پس از دریافت دندان ۱۳۰۰۰ ساله گفت: خیلی خوشحال هستیم که یک سگ در چنین کشف بزرگی نقش داشته است. طبق تحقیقات باستان شناسان حیوانات غول پیکر همچون ماموت در آخرین دوره عصر یخبندان در منطقه واشنگتن زندگی می کردند.پیچک